Card Stop heeft een nieuw nummer, en het is goed nieuws!

Gestolen of verloren bankkaart of vermoedelijke online fraude?
Sinds 10 januari 2022 heeft Card Stop een nieuw noodnummer zonder ; 078 170 170, zonder extra oproepkosten!

Nieuw nummer voor card stop belgie

De dienst Card Stop

Card Stop, een initiatief van de Belgische federatie van de financiële sector dat in 1993 in samenwerking met Worldline werd opgericht, verandert van nummer.
De Card Stop telefoondienst is voortaan bereikbaar op het nummer 078 170 170 en biedt u de mogelijkheid uw bankkaart te blokkeren in geval van diefstal, verlies of vermoeden van fraude.

Waarom deze verandering?

Het bestaande nummer, 070 344 344, wordt aangerekend tegen 30 cent per minuut. De banksector wilde een noodnummer invoeren zonder extra kosten. De code van het bestaande nummer laat dit niet toe, zodat een nieuw normaal, gratis nummer werd gecreëerd.
“Het is inderdaad absurd om extra te moeten betalen om te voorkomen dat slechtwillenden je gestolen bankkaart gebruiken om geld op te nemen”, verklaart Petra De Sutter, minister van Telecommunicatie.
Het bellen naar het nieuwe Card Stop nummer zal nu aangerekend worden aan een tarief gelijk aan een normaal gesprek dat overeenstemt met uw telefoonabonnement.

Een soepele overgang

Het nieuwe 078 170 170-nummer is in werking gegaan op 10 januari 2022.
Aangezien de invoering van een nieuw noodnummer een belangrijke stap is, is er een overgangsperiode gepland.
Het oude nummer, 070 344 344, zal de komende jaren beschikbaar blijven, maar zal nog steeds in rekening worden gebracht.
Wij raden u dan ook dringend aan het nieuwe nummer zo snel mogelijk in uw telefoon op te slaan of te noteren.

Nieuw Card Stop-nummer 24/7 beschikbaar, in België en in het buitenland

Het nieuwe Card Stop-nummer is ook 24/7 beschikbaar, in het Frans, Nederlands en Engels.
U kunt nog steeds verschillende betaalmiddelen blokkeren die worden uitgegeven door Belgische krediet-, betaal- en financiële instellingen; krediet- en debetkaarten, tankkaarten, kantinekaarten, enz.
Ook de bereikbaarheid van het nieuwe nummer vanuit het buitenland blijft hetzelfde; het is gemakkelijk te bereiken op +32 78 170 170.

Een grootschalige campagne

Het nieuwe Card Stop-nummer zal aan het grote publiek worden bekendgemaakt door middel van een bericht van algemeen belang. Deze boodschap zal op vele kanalen worden uitgezonden in het Frans en het Nederlands.
Voor het nummer zal ook reclame worden gemaakt op verschillende radiozenders, met de slagzin “Ander nummer. Zelfde reflex”.

Deze campagne zal ook worden ondersteund door de sociale media, alsook door de FOD Economie, Febelfin en de eigen kanalen van de banken (websites, geldautomaten, enz.).

Een belangrijk nummer!

In 2021 werd de Card Stop-dienst 824.127 keer gebeld.
“De meeste oproepen werden geregistreerd in juli en september, en kwamen vooral voor wanneer klanten hun kaart verloren (68%), maar ook wanneer ze het slachtoffer waren van internetfraude (25%) of diefstal (8%) door zakkenrollers of carjackers”, zegt Febelfin.
078 170 170, een belangrijk nummer, waarvan u onmiddellijk nota moet nemen!

Ik deel het op :

4 reacties

  1. Het oude nummer voor Card Stop was niet 074 344 344 zoals in het bovenstaand artikel vermeld, maar 070 344 344
    Het nieuwe nummer sinds 10/01/2022 is 078 170 170 en is aan gewoon tarief.

  2. Het klopt dat 078 goedkoper is dan 070, maar op de telecomfactuur verschijnt dat altijd apart, én wordt het ook apart verrekend, omdat 078 (net zoals 070, 0900, en nog andere betaalnummers) NIET valt onder de gewone tarieven. Let er maar eens op, als je zo’n nummer belt, dan verschijnt het altijd apart op de factuur.

  3. Gisteren is er vanop mijn telefoon een telefoongesprek met card stop. Mijn kaart zou, zogezegd, gekopieerd zijn. Ik heb gisteren niet naar Card Stop gebeld.
    Mijn kaart schijnt, na controle nog normaal te werken en ook is er, nog, niks afgehaakld. Ik veronderstel dat dit dus, de gekende manier van Phishing is.
    Ik zal uiteraard niet reageren al ze met mij willen telefoneren of aan de deur komen. Er is dus NIKS GEBLOKKEERD.
    Ik belde naar mijn bankkantoor. Ik mag gewoon niet reageren op deze Phisingpogingen
    Er werd blijkbaar wel vanuit mijn gsm gebeld. Het telefoongesprek kwam wel van het stop

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang:

Logo Geldbank détouré h-65px